Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tuusula-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 huhtikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tuusula    Tulostusaika  16:11   
  Järjestäjä  Tuusulan Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Octopus Lohja3  2006              2:34.19   
  Octopus Lohja                   
  Esther Reunala  2007      38.47        38.47   
  Eetu Niemi  2007      42.41        1:20.88   
  Milja Vuori  2006      41.43        2:02.31   
  Nikolas Ruotsalo  2006      31.88        2:34.19   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuusulan Uimaseura  2004              2:11.69   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Aapo Tuhkanen  2005      32.44        32.44   
  Urho Käkelä  2005      38.92        1:11.36   
  Meea Juntunen  2005      29.95        1:41.31   
  Helmi Käkelä  2006      30.38        2:11.69   
                     
Octopus Lohja2  2005              2:30.00   
  Octopus Lohja                   
  Jeanette Ingberg  2006      35.28        35.28   
  Topias Muhonen  2006      47.68        1:22.96   
  Emilia Niemi  2005      32.84        1:55.80   
  Mike Hongisto  2006      34.20        2:30.00   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Octopus Lohja 1  2001              2:00.32   
  Octopus Lohja                   
  Venla Suihkonen  2002      32.64        32.64   
  Pauli Rantamäki  2003      33.32        1:05.96   
  Mette Konttila  2001      29.87        1:35.83   
  Aleksi Seger  2001      24.49        2:00.32   
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eeli Partanen  2005    310  32.69        1:14.28   
  Cetus Espoo  1:19.00                 
                     
Kasperi Miettinen  2006    202  40.90        1:25.66   
  Hyvinkään Uimaseura  1:38.14                 
                     
Ville-Veikko Luomala  2007    184  40.56        1:28.37   
  Järvenpään Uintiklubi  1:27.53                 
                     
Topias Muhonen  2006    179  41.19        1:29.19   
  Octopus Lohja  1:28.33                 
                     
Mike Hongisto  2006    161  42.11        1:32.42   
  Octopus Lohja  1:30.14                 
                     
Onni Vilja  2005    140  46.78        1:36.70   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Tuure Pikkuhuhta  2009    139  46.16        1:37.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.47                 
                     
Frans Nieminen  2009              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pauli Rantamäki  2003    415  31.61        1:07.39   
  Octopus Lohja  1:07.36                 
                     
Jaska Schoenmakers  2004    205  40.38        1:25.22   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Seger  2001    494  29.37        1:03.59   
  Octopus Lohja  1:04.16                 
                     
Eetu Närhi  1998    463  30.82        1:05.01   
  Octopus Lohja  1:05.29                 
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janina Paakkolanvaara  2006    343  37.40        1:20.67   
  Kemin Työväen Uimarit  1:28.33                 
                     
Jeanette Ingberg  2006    314  36.05        1:23.09   
  Octopus Lohja  1:31.87                 
                     
Ninja Brelo  2006    271  40.65        1:27.24   
  Cetus Espoo  1:26.21                 
                     
Hilla Lehtonen  2007    249  41.77        1:29.73   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Lada Belozjorova  2006    241  41.29        1:30.76   
  Stadin Delfiinit  1:32.34                 
                     
Ella Ruusumaa  2007    206  42.98        1:35.56   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:40.64                 
                     
Skylar Graves  2009    144  51.80        1:47.77   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rina Rantanen  2005    465  33.64        1:12.91   
  Cetus Espoo  1:15.10                 
                     
Roona Karola  2004    464  32.59        1:12.95   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.28                 
                     
Emilia Niemi  2005    412  35.20        1:15.92   
  Octopus Lohja  1:18.92                 
                     
Lotta Nevalainen  2005    356  38.40        1:19.67   
  Cetus Espoo  1:24.97                 
                     
Katarina Kobycheva  2004    287  40.47        1:25.63   
  Cetus Espoo  1:33.08                 
                     
Janika Hinkkanen  2005    170  46.57        1:41.99   
  Gladius Kirkkonummi  1:44.55                 
                     
Viivi Olkkonen  2005    121  55.58        1:53.99   
  Cetus Espoo                   
                     
Åsa Kråkström  2004              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mette Konttila  2001    529  32.30        1:09.83   
  Octopus Lohja  1:13.41                 
                     
Venla Suihkonen  2002    522  32.01        1:10.17   
  Octopus Lohja  1:09.68                 
                     
Sara Myller  2003    392  35.92        1:17.21   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.86                 
                     
Sanna Valkonen  2003    331  37.26        1:21.62   
  Cetus Espoo  1:53.96                 
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mika Meller  1967    318  34.17        1:13.68   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.12                 
                     
Sami Tuhkanen  1973    282  35.47        1:16.69   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.11                 
                     
Tero Tuhkanen  1977    242  36.81        1:20.62   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:16.17                 
                     
Pavel Kobychev  1971    190  42.72        1:27.49   
  Cetus Espoo  1:35.44                 
                     
 
Laji 5, 100m Sekauinti Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Krista Käkelä  1975    241  43.71        1:30.71   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jonna Kokkonen  1984    240  40.88        1:30.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Anna-Liisa Virtanen  1985    218  46.40        1:33.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.57                 
                     
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Raunio  2010    142          49.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.22                 
Jasmine Huttunen  2010    84          58.41   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Sevenius  2009    195          44.21   
  Hyvinkään Uimaseura  49.64                 
Vilma Koivula  2008    181          45.31   
  Nokian Pyry  47.20                 
Emma Lahti  2008    180          45.45   
  Tuusulan Uimaseura  46.67                 
Susanne Hein  2008    177          45.69   
  Järvenpään Uintiklubi  46.51                 
Kira Kondratjeva  2008    157          47.54   
  Tuusulan Uimaseura  45.76                 
Lotta Juvonen  2008    149          48.34   
  Hyvinkään Uimaseura  50.47                 
Vieno Hakakari  2009    143          49.05   
  Hyvinkään Uimaseura  52.52                 
Minttu Meskanen  2008    141          49.22   
  Nokian Pyry  52.22                 
Hanna-Mari Kuisma  2009    133          50.24   
  Hyvinkään Uimaseura  53.25                 
10  Emma Kaivola  2009    116          52.59   
  Hyvinkään Uimaseura  51.97                 
11  Emmi Pohjonen  2009    110          53.53   
  Hyvinkään Uimaseura  55.65                 
12  Skylar Graves  2009    91          56.95   
  Tuusulan Uimaseura  54.06                 
13  Iina Huusela  2008    90          57.15   
  Hyvinkään Uimaseura  52.99                 
Milda Leppäluoto  2009              DSQ   
  Simmis Wanda  49.12                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Meea Juntunen  2005    483          32.70   
  Tuusulan Uimaseura  35.82                 
Saara Heinänen  2005    369          35.78   
  Tuusulan Uimaseura  38.55                 
Oona Kupari  2004    367          35.83   
  Octopus Lohja  35.56                 
Emma Lönnberg  2005    364          35.95   
  Cetus Espoo  40.18                 
Amanda Nilsson  2006    330          37.12   
  Cetus Espoo  35.53                 
Vilma Saarinen  2004    295          38.55   
  Octopus Lohja  40.42                 
Iiris Soilevaara  2006    258          40.28   
  Cetus Espoo  42.43                 
Matilda Hirvonen  2006    152          48.09   
  Hyvinkään Uimaseura  49.94                 
Elina Alhonen  2006              DNS   
  Gladius Kirkkonummi  59.39                 
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mette Konttila  2001    430          33.99   
  Octopus Lohja  32.77                 
Siiri Välimaa  2002    412          34.49   
  Tuusulan Uimaseura  33.58                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuure Pikkuhuhta  2009    117          45.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  42.50                 
Frans Nieminen  2009    97          48.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  46.08                 
Konsta Hiltunen  2009    76          52.34   
  Hyvinkään Uimaseura  50.83                 
Timur Gerasimenko  2009              DSQ   
  Stadin Delfiinit  48.44                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    234          36.05   
  Stadin Delfiinit  37.63                 
Jouko Raunio  2008    125          44.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  46.79                 
Markus Levonoja  2007    114          45.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  48.02                 
Oskar Huotari  2008    93          48.99   
  Järvenpään Uintiklubi  51.09                 
Juhani Antti Tapio Ritakallio  2007    80          51.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  55.09                 
Kasperi Kenttä  2008    51          59.66   
  Hyvinkään Uimaseura  1:04.76                 
Sasu Koivunen  2008              DSQ   
  Octopus Lohja  44.35                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martti Karesjoki  2004    282          33.87   
  Tuusulan Uimaseura  35.49                 
Mikael Böckerman  2006    211          37.30   
  Gladius Kirkkonummi  38.52                 
Urho Käkelä  2005    179          39.42   
  Tuusulan Uimaseura  40.72                 
Jasu Caspar Haapaniemi  2006    144          42.38   
  Tuusulan Uimaseura  45.22                 
Ilja Buzetski  2004    119          45.08   
  Simmis Wanda  45.40                 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti MastersN, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Suvi Pulkkinen  1988    657          29.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.47                 
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Tuhkanen  2005    393  1:11.80  2:25.55  3:38.84    4:49.74   
  Tuusulan Uimaseura  4:47.15                 
                     
Anton Kettunen  2005    391  1:08.45  2:22.95  3:38.15    4:50.14   
  Gladius Kirkkonummi  5:00.85                 
                     
Juho Herva  2005    284  1:12.23  2:35.32  4:02.18    5:22.76   
  Hyvinkään Uimaseura  6:47.54                 
                     
Andreas Kinnunen  2006    264  1:16.25  2:43.12  4:08.21    5:30.51   
  Hyvinkään Uimaseura  6:50.28                 
                     
Topias Muhonen  2006    237  1:17.78  2:44.75  4:14.84    5:42.93   
  Octopus Lohja  5:53.50                 
                     
Eetu Niemi  2007    208  1:21.24  2:53.56  4:26.68    5:57.83   
  Octopus Lohja  6:16.24                 
                     
Aaron Tikkanen  2006    185  1:25.25  3:01.02  4:38.39    6:12.20   
  Hyvinkään Uimaseura  6:19.83                 
                     
Kasperi Miettinen  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  6:32.73                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Rahikainen  2003    533  1:02.78  2:09.23  3:16.42    4:21.65   
  Tuusulan Uimaseura  5:28.81                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    463  1:05.69  2:14.49  3:24.43    4:34.31   
  Tuusulan Uimaseura  4:36.66                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    351  1:07.77  2:24.56  3:43.94    5:00.65   
  Cetus Espoo  4:55.61                 
                     
 
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Käkelä  2006    486  1:09.53  2:26.39  3:42.88    4:58.11   
  Tuusulan Uimaseura  5:15.28                 
                     
Enni Tammilehto  2006    425  1:14.65  2:34.83  3:54.26    5:11.74   
  Cetus Espoo  5:35.04                 
                     
Amanda Nilsson  2006    336  1:17.81  2:44.80  4:11.96    5:37.12   
  Cetus Espoo  5:38.54                 
                     
Esther Reunala  2007    327  1:20.97  2:48.74  4:15.56    5:40.13   
  Octopus Lohja  6:06.99                 
                     
Ninja Brelo  2006    309  1:21.78  2:50.81  4:18.65    5:46.82   
  Cetus Espoo  6:19.82                 
                     
Anniina Jokiniemi  2006    306  1:21.96  2:51.87  4:21.34    5:47.78   
  Hyvinkään Uimaseura  6:09.28                 
                     
Elsa Määttä  2006    300  1:20.70  2:51.65  4:22.83    5:49.95   
  Hyvinkään Uimaseura  5:47.98                 
                     
Nella Honkanen  2007    274  1:23.10  2:55.95  4:29.52    6:00.80   
  Hyvinkään Uimaseura  6:13.06                 
                     
Venla Karialho  2007    255  1:25.90  3:01.93  4:38.91    6:09.41   
  Hyvinkään Uimaseura  7:29.19                 
                     
10  Nina Sundberg  2006    250  1:25.76  3:02.24  4:38.34    6:11.84   
  Octopus Lohja  6:03.82                 
                     
11  Siiri Attola  2009    225  1:27.45  3:06.67  4:47.65    6:25.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
12  Riina Jungell  2006    221  1:34.82  3:17.25  4:55.33    6:27.47   
  Octopus Lohja  6:25.45                 
                     
13  Maija Kuisma  2008    220  1:33.94  3:14.64  4:53.26    6:27.99   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
14  Senni Sevenius  2009    217  1:33.22  3:15.79  4:57.86    6:29.85   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
15  Kia Niklander  2007    204  1:33.15  3:12.42  4:56.64    6:37.76   
  Hyvinkään Uimaseura  8:23.16                 
                     
16  Iisa Lavikainen  2006    202  1:29.30  3:10.98  4:57.62    6:39.30   
  Hyvinkään Uimaseura  6:58.66                 
                     
17  Matilda Hirvonen  2006    185  1:37.83  3:23.10  5:09.39    6:51.01   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
18  Hanna-Mari Kuisma  2009    157  1:42.09  3:33.03  5:25.84    7:14.71   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
19  Vieno Hakakari  2009    148  1:41.45  3:34.24  5:31.25    7:22.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
20  Emmi Pohjonen  2009    148  1:43.61  3:40.01  5:34.67    7:23.34   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
21  Lotta Juvonen  2008    134  1:49.67  3:46.84  5:46.40    7:37.37   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
22  Emma Kaivola  2009    114  1:51.26  3:51.96  5:58.78    8:02.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
23  Iina Huusela  2008    112  1:52.22  3:56.12  6:02.08    8:05.91   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Siltala  2005    404  1:14.07  2:34.70  3:56.04    5:17.08   
  Cetus Espoo  5:10.47                 
                     
Elina Ruha  2005    400  1:15.81  2:36.54  3:57.92    5:18.04   
  Cetus Espoo  5:18.22                 
                     
Elina Syvänne  2004    385  1:15.85  2:37.55  4:00.06    5:22.25   
  Tuusulan Uimaseura  5:37.75                 
                     
Sini Taskinen  2005    348  1:14.57  2:37.50  4:04.20    5:33.19   
  Octopus Lohja  5:34.67                 
                     
Juulia Lindfors  2005    341  1:15.44  2:40.18  4:07.98    5:35.50   
  Cetus Espoo  5:26.95                 
                     
Vilja Rautell  2004              DSQ   
  Octopus Lohja  5:29.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sanna Valkonen  2003    381  1:13.79  2:36.10  3:59.68    5:23.30   
  Cetus Espoo  5:07.86                 
                     
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Raunio  2010    75          57.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Jasmine Huttunen  2010    50          1:05.95   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Koivula  2008    111          50.66   
  Nokian Pyry  52.32                 
Minttu Meskanen  2008    84          55.49   
  Nokian Pyry  54.34                 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Meea Juntunen  2005    498          30.75   
  Tuusulan Uimaseura  31.71                 
Lotta Nurminen  2005    318          35.70   
  Tuusulan Uimaseura  39.16                 
Sabina Grusetski  2004    253          38.54   
  Tuusulan Uimaseura                   
Åsa Kråkström  2004    195          42.01   
  Tuusulan Uimaseura                   
Janika Hinkkanen  2005    151          45.78   
  Gladius Kirkkonummi  46.90                 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Suihkonen  2002    443          31.96   
  Octopus Lohja  30.78                 
Sara Myller  2003    381          33.62   
  Tuusulan Uimaseura  35.37                 
Jonna Kokkonen  1984    261          38.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.00                 
Marianne Uusitalo  2001    215          40.65   
  Octopus Lohja  40.41                 
Stephanie Lipiäinen  2002    211          40.93   
  Cetus Espoo  41.50                 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Timur Gerasimenko  2009    117          44.51   
  Stadin Delfiinit                   
Kevin Kaznakov  2009    60          55.53   
  Stadin Delfiinit                   
Antony Tran  2009              DNS   
  Stadin Delfiinit                   
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    209          36.69   
  Stadin Delfiinit  37.41                 
Ville-Veikko Luomala  2007    161          40.05   
  Järvenpään Uintiklubi  38.60                 
Oskar Huotari  2008    68          53.27   
  Järvenpään Uintiklubi                   
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Herva  2005    342          31.16   
  Hyvinkään Uimaseura  32.03                 
Jaska Schoenmakers  2004    175          38.93   
  Tuusulan Uimaseura                   
Jasu Caspar Haapaniemi  2006    133          42.69   
  Tuusulan Uimaseura  45.41                 
Sampo Rahikainen  2006    132          42.78   
  Tuusulan Uimaseura  42.56                 
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Reijonen  2005    277  41.41        1:25.25   
  Cetus Espoo  1:26.28                 
                     
Urho Käkelä  2005    275  40.81        1:25.45   
  Tuusulan Uimaseura  1:27.29                 
                     
Samuli Seger  2005    270  38.89        1:25.97   
  Octopus Lohja  1:24.68                 
                     
Ahti Halttunen  2006    202  44.17        1:34.69   
  Hyvinkään Uimaseura  1:35.42                 
                     
Niko Antman  2006    191  45.33        1:36.52   
  Gladius Kirkkonummi  1:37.97                 
                     
Onni Vilja  2005    171  47.66        1:40.01   
  Tuusulan Uimaseura  1:45.76                 
                     
Alexander Kaznakov  2006    153  47.97        1:43.85   
  Stadin Delfiinit  1:49.04                 
                     
Andreas Kinnunen  2006    152  49.83        1:44.20   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ville-Veikko Luomala  2007    141  51.58        1:46.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Markus Levonoja  2007    117  53.66        1:53.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:51.83                 
                     
11  Aatu Airaksinen  2007    116  53.04        1:53.98   
  Simmis Wanda  1:59.11                 
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Enni Tammilehto  2006    373  41.37        1:26.58   
  Cetus Espoo  1:27.20                 
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    334  42.25        1:29.85   
  Kemin Työväen Uimarit  1:31.68                 
                     
Karoliina Hirvelä  2006    315  42.47        1:31.60   
  Kampuksen Plaani  1:29.76                 
                     
Kia Mäennenä  2006    313  43.67        1:31.82   
  Cetus Espoo  1:33.67                 
                     
Elina Alhonen  2006    259  44.46        1:37.82   
  Gladius Kirkkonummi  1:40.86                 
                     
Hilla Lehtonen  2007    248  48.03        1:39.19   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Siiri Attola  2009    235  47.74        1:41.02   
  Hyvinkään Uimaseura  1:40.05                 
                     
Ninja Brelo  2006    231  46.76        1:41.58   
  Cetus Espoo  1:34.47                 
                     
Skylar Graves  2009    182  53.09        1:49.85   
  Tuusulan Uimaseura  1:56.01                 
                     
10  Kira Kondratjeva  2008    179  51.79        1:50.56   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
11  Kia Niklander  2007    179  52.04        1:50.58   
  Hyvinkään Uimaseura  1:49.88                 
                     
12  Venla Karialho  2007    176  52.61        1:51.08   
  Hyvinkään Uimaseura  1:47.05                 
                     
13  Ella Ruusumaa  2007    170  55.06        1:52.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:54.93                 
                     
14  Maija Kuisma  2008    166  54.32        1:53.43   
  Hyvinkään Uimaseura  2:03.69                 
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Nevalainen  2005    422  39.87        1:23.09   
  Cetus Espoo  1:25.60                 
                     
Juulia Lindfors  2005    358  41.60        1:27.76   
  Cetus Espoo  1:29.02                 
                     
Roosa Tuomola  2005    348  42.34        1:28.65   
  Tuusulan Uimaseura  1:33.42                 
                     
Iida Siltala  2005    308  43.32        1:32.26   
  Cetus Espoo  1:34.15                 
                     
Vilma Saarinen  2004    280  42.38        1:35.21   
  Octopus Lohja  1:35.09                 
                     
Ella Palovaara  2005    198  50.45        1:46.99   
  Octopus Lohja  1:53.12                 
                     
Lotta Karhu  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Kettunen  2005    310  37.58  1:19.82  2:06.72    2:41.97   
  Gladius Kirkkonummi  2:47.45                 
                     
Eeli Partanen  2005    301  33.19  1:14.52  2:03.71    2:43.52   
  Cetus Espoo  2:54.91                 
                     
Mikael Böckerman  2006    289  35.42  1:17.46  2:09.27    2:45.70   
  Gladius Kirkkonummi  2:56.33                 
                     
Oscar Westerberg  2005    173  45.51  1:34.25  2:34.25    3:16.62   
  Cetus Espoo  3:07.34                 
                     
Nikolas Ruotsalo  2006              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 17, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    412  36.04  1:19.33  2:03.03    2:43.74   
  Cetus Espoo  2:45.46                 
                     
Cécilia Richard  2006    398  38.01  1:18.76  2:07.25    2:45.61   
  Cetus Espoo  2:53.52                 
                     
Jeanette Ingberg  2006    319  39.13  1:21.54  2:20.21    2:58.18   
  Octopus Lohja  3:06.86                 
                     
Iiris Soilevaara  2006    313  40.84  1:28.96  2:19.16    2:59.30   
  Cetus Espoo  3:10.49                 
                     
Kia Mäennenä  2006    290  41.14  1:28.71  2:21.59    3:04.08   
  Cetus Espoo  3:06.27                 
                     
Milja Vuori  2006    242  43.88  1:33.09  2:31.45    3:15.32   
  Octopus Lohja                   
                     
 
Laji 17, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rina Rantanen  2005    445  35.24  1:16.97  2:00.67    2:39.60   
  Cetus Espoo  2:48.57                 
                     
Saara Heinänen  2005    430  34.91  1:17.95  2:02.71    2:41.41   
  Tuusulan Uimaseura  2:55.21                 
                     
Emmi Adler  2005    384  35.03  1:17.18  2:05.11    2:47.65   
  Tuusulan Uimaseura  3:02.54                 
                     
Emma Lönnberg  2005    359  35.57  1:19.20  2:09.07    2:51.42   
  Cetus Espoo  2:56.21                 
                     
 
Laji 17, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mette Konttila  2001    492  32.66  1:12.45  1:59.49    2:34.32   
  Octopus Lohja  2:31.79                 
                     
Siiri Välimaa  2002    454  34.53  1:14.29  2:00.67    2:38.53   
  Tuusulan Uimaseura  2:45.76                 
                     
Niini Saxelin  2003    344  38.06  1:21.27  2:12.69    2:53.80   
  Tuusulan Uimaseura  3:00.57                 
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Raunio  2010    161          42.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  42.99                 
Zoia Senko  2010    91          50.97   
  Stadin Delfiinit  55.84                 
Jasmine Huttunen  2010    82          52.73   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Koivula  2008    172          41.18   
  Nokian Pyry  41.29                 
Susanne Hein  2008    159          42.25   
  Järvenpään Uintiklubi  42.60                 
Milda Leppäluoto  2009    151          43.00   
  Simmis Wanda  43.01                 
Minttu Meskanen  2008    141          43.97   
  Nokian Pyry  43.47                 
Alisa Naskal  2009              DNS   
  Stadin Delfiinit  45.79                 
Emma Lahti  2008              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  39.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Niemi  2005    515          28.60   
  Octopus Lohja  28.43                 
Helmi Käkelä  2006    445          30.03   
  Tuusulan Uimaseura  30.99                 
Sini Taskinen  2005    396          31.22   
  Octopus Lohja  32.95                 
Ellen Kivistö  2005    341          32.79   
  Gladius Kirkkonummi  33.91                 
Reena Tassberg  2005    340          32.84   
  Octopus Lohja  33.16                 
Katarina Kobycheva  2004    335          33.01   
  Cetus Espoo  35.15                 
Elina Ruha  2005    322          33.45   
  Cetus Espoo  35.40                 
Elsa Määttä  2006    265          35.66   
  Hyvinkään Uimaseura  35.01                 
Lotta Karhu  2005    257          36.06   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Hilla Lehtonen  2007    229          37.45   
  Tuusulan Uimaseura                   
11  Viivi Olkkonen  2005    201          39.12   
  Cetus Espoo  39.60                 
12  Iisa Lavikainen  2006    199          39.24   
  Hyvinkään Uimaseura  36.93                 
13  Säde Tuisku  2006    145          43.58   
  Simmis Wanda  43.64                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Loman  2002    353          32.42   
  Octopus Lohja  33.10                 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuure Pikkuhuhta  2009    144          38.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.69                 
Kevin Kaznakov  2009    134          39.52   
  Stadin Delfiinit  43.59                 
Frans Nieminen  2009    128          40.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  38.64                 
Timur Gerasimenko  2009    118          41.19   
  Stadin Delfiinit  41.50                 
Ate Tuhkanen  2009    99          43.76   
  Brahean Uimarit - Lieksa  50.56                 
Konsta Hiltunen  2009    77          47.49   
  Hyvinkään Uimaseura  49.06                 
Viljo Lahti  2010    25          1:09.00   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.42                 
Antony Tran  2009              DNS   
  Stadin Delfiinit  38.40                 
Daniel Santala  2009              DNS   
  Stadin Delfiinit                   
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    246          32.33   
  Stadin Delfiinit  31.96                 
Sisu Lahtinen  2007    220          33.56   
  Octopus Lohja  39.48                 
Ville-Veikko Luomala  2007    191          35.13   
  Järvenpään Uintiklubi  33.77                 
Sasu Koivunen  2008    180          35.86   
  Octopus Lohja  36.16                 
Juhani Antti Tapio Ritakallio  2007    146          38.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.06                 
Heikki Tuhkanen  2007    133          39.65   
  Brahean Uimarit - Lieksa  38.48                 
Jouko Raunio  2008    122          40.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  45.37                 
Aatu Airaksinen  2007    90          45.18   
  Simmis Wanda  43.30                 
Kasperi Kenttä  2008    67          49.69   
  Hyvinkään Uimaseura  53.75                 
Adrian Banar  2008              DNS   
  Stadin Delfiinit  40.05                 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pauli Rantamäki  2003    493          25.64   
  Octopus Lohja  25.71                 
Aleksi Kauppinen  2003    384          27.86   
  Tuusulan Uimaseura  28.38                 
Urho Käkelä  2005    256          31.90   
  Tuusulan Uimaseura  33.76                 
Sampo Rahikainen  2006    189          35.26   
  Tuusulan Uimaseura  36.81                 
Niko Antman  2006    185          35.52   
  Gladius Kirkkonummi  35.78                 
Ilja Buzetski  2004    161          37.22   
  Simmis Wanda  38.85                 
Kasperi Hauta-Aho  2006    157          37.52   
  Octopus Lohja  36.97                 
Onni Vilja  2005    135          39.48   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Seger  2001    491          25.67   
  Octopus Lohja  26.12                 
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonna Kokkonen  1984    308          33.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.69                 
Krista Käkelä  1975    248          36.48   
  Tuusulan Uimaseura                   
Anna-Liisa Virtanen  1985    245          36.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.57                 
Leena Laine  1980              DNS   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 21, 50m Vapaauinti Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mika Meller  1967    382          27.90   
  Helsingfors Simsällskap  28.24                 
Sami Tuhkanen  1973    373          28.14   
  Tuusulan Uimaseura  28.06                 
Petri Rahko  1965    328          29.36   
  HTU Stadi  28.28                 
Tero Tuhkanen  1977    283          30.85   
  Brahean Uimarit - Lieksa  28.01                 
Pavel Kobychev  1971    255          31.93   
  Cetus Espoo  33.29                 
Matti Alpola  1953    142          38.81   
  Simmis Wanda  37.34                 
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Tuhkanen  2005    291  32.98        1:12.51   
  Tuusulan Uimaseura  1:14.25                 
                     
Ahti Halttunen  2006    158  40.39        1:28.88   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.99                 
                     
Aaron Tikkanen  2006    135  42.43        1:33.57   
  Hyvinkään Uimaseura  1:33.82                 
                     
Mike Hongisto  2006              DNS   
  Octopus Lohja  1:35.44                 
                     
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Rahikainen  2003    401  29.64        1:05.20   
  Tuusulan Uimaseura  1:06.15                 
                     
Nuutti Laitinen  2004    248  33.09        1:16.49   
  Cetus Espoo  1:17.74                 
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janina Paakkolanvaara  2006    246  39.80        1:27.07   
  Kemin Työväen Uimarit  1:28.68                 
                     
Karoliina Hirvelä  2006    239  39.67        1:27.96   
  Kampuksen Plaani  1:25.89                 
                     
Lada Belozjorova  2006    229  41.72        1:29.15   
  Stadin Delfiinit  1:28.65                 
                     
Esther Reunala  2007    210  40.73        1:31.84   
  Octopus Lohja                   
                     
Nina Sundberg  2006    204  41.53        1:32.66   
  Octopus Lohja  1:30.78                 
                     
Ella Ruusumaa  2007    200  42.09        1:33.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Anniina Jokiniemi  2006    181  43.30        1:36.42   
  Hyvinkään Uimaseura  1:37.20                 
                     
Amanda Nilsson  2006    180  41.40        1:36.64   
  Cetus Espoo  1:26.63                 
                     
Nella Honkanen  2007    166  45.98        1:39.23   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Lehtonen  2004    434  33.20        1:12.09   
  Järvenpään Uintiklubi  1:13.94                 
                     
Emma Lönnberg  2005    321  36.66        1:19.72   
  Cetus Espoo  1:20.02                 
                     
Iida Siltala  2005    287  38.16        1:22.73   
  Cetus Espoo  1:21.85                 
                     
Elina Syvänne  2004    226  40.66        1:29.57   
  Tuusulan Uimaseura  1:32.90                 
                     
Roosa Tuomola  2005    200  40.84        1:33.31   
  Tuusulan Uimaseura  1:44.76                 
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Myller  2003    405  33.84        1:13.77   
  Tuusulan Uimaseura  1:17.46                 
                     
 
Laji 24, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Zoia Senko  2010    118          58.37   
  Stadin Delfiinit                   
Jasmine Huttunen  2010    81          1:06.01   
  Tuusulan Uimaseura                   
Siiri Raunio  2010              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  57.72                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 24, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Susanne Hein  2008    149          53.96   
  Järvenpään Uintiklubi  52.23                 
Alisa Naskal  2009              DNS   
  Stadin Delfiinit                   
 
Laji 24, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rina Rantanen  2005    499          36.09   
  Cetus Espoo  36.81                 
Emmi Adler  2005    453          37.28   
  Tuusulan Uimaseura  40.76                 
Katarina Kobycheva  2004    307          42.45   
  Cetus Espoo  43.60                 
Juulia Lindfors  2005    296          42.94   
  Cetus Espoo  43.42                 
Elina Alhonen  2006    256          45.05   
  Gladius Kirkkonummi  47.02                 
Ellen Kivistö  2005    220          47.44   
  Gladius Kirkkonummi  52.03                 
Säde Tuisku  2006    154          53.32   
  Simmis Wanda  54.16                 
Viivi Olkkonen  2005    134          55.94   
  Cetus Espoo  53.17                 
 
Laji 24, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Suvi Pulkkinen  1988    643          33.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.94                 
Siiri Välimaa  2002    402          38.80   
  Tuusulan Uimaseura  39.95                 
Krista Käkelä  1975    288          43.36   
  Tuusulan Uimaseura  42.65                 
Anna-Liisa Virtanen  1985    234          46.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.60                 
 
Laji 25, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Santala  2009    121          50.95   
  Stadin Delfiinit                   
Kevin Kaznakov  2009    99          54.45   
  Stadin Delfiinit                   
Antony Tran  2009              DNS   
  Stadin Delfiinit  50.72                 
Konsta Hiltunen  2009              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 25, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mark Kellinsalmi  2007    198          43.26   
  Stadin Delfiinit  45.99                 
Heikki Tuhkanen  2007    103          53.71   
  Brahean Uimarit - Lieksa  53.79                 
Oskar Huotari  2008    91          55.99   
  Järvenpään Uintiklubi  55.50                 
Kasperi Kenttä  2008    64          1:02.88   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Adrian Banar  2008              DNS   
  Stadin Delfiinit                   
 
Laji 25, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martti Karesjoki  2004    330          36.51   
  Tuusulan Uimaseura  40.02                 
Eemil Reijonen  2005    257          39.69   
  Cetus Espoo  38.77                 
Niko Antman  2006    191          43.77   
  Gladius Kirkkonummi  44.72                 
 
Laji 26, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Kettunen  2005    340  30.80        1:04.37   
  Gladius Kirkkonummi  1:03.88                 
                     
Mikael Böckerman  2006    323  32.10        1:05.49   
  Gladius Kirkkonummi  1:06.44                 
                     
Eeli Partanen  2005    319  31.39        1:05.75   
  Cetus Espoo  1:08.45                 
                     
Samuli Seger  2005    263  33.76        1:10.07   
  Octopus Lohja  1:10.11                 
                     
Sisu Lahtinen  2007    214  36.05        1:15.11   
  Octopus Lohja                   
                     
Oscar Westerberg  2005    209  35.96        1:15.72   
  Cetus Espoo  1:14.43                 
                     
Jasu Caspar Haapaniemi  2006    197  36.12        1:17.18   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.46                 
                     
Alexander Kaznakov  2006    159  39.78        1:22.94   
  Stadin Delfiinit                   
                     
Kasperi Hauta-Aho  2006    146  39.53        1:25.16   
  Octopus Lohja  1:21.80                 
                     
10  Juhani Antti Tapio Ritakallio  2007    127  41.74        1:29.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:33.80                 
                     
11  Markus Levonoja  2007    115  43.26        1:32.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:30.43                 
                     
12  Oskar Huotari  2008    103  44.63        1:35.73   
  Järvenpään Uintiklubi  1:31.62                 
                     
13  Aatu Airaksinen  2007    85  48.06        1:42.10   
  Simmis Wanda  1:42.66                 
                     
Jouko Raunio  2008              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:35.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 26, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nuutti Laitinen  2004    334  31.50        1:04.72   
  Cetus Espoo  1:02.73                 
                     
Ilja Buzetski  2004    111  41.37        1:33.28   
  Simmis Wanda  1:34.20                 
                     
 
Laji 26, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aarne Myllynen  2002    390  28.33        1:01.46   
  Järvenpään Uintiklubi  1:01.85                 
                     
Petri Rahko  1965    323  31.31        1:05.45   
  HTU Stadi  1:05.75                 
                     
Matti Alpola  1953    145  40.65        1:25.40   
  Simmis Wanda  1:24.21                 
                     
 
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cécilia Richard  2006    448  31.39        1:05.66   
  Cetus Espoo  1:05.75                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    370  34.07        1:09.97   
  Cetus Espoo  1:09.93                 
                     
Enni Tammilehto  2006    368  33.81        1:10.11   
  Cetus Espoo  1:12.46                 
                     
Iiris Soilevaara  2006    355  34.21        1:10.91   
  Cetus Espoo  1:13.14                 
                     
Karoliina Hirvelä  2006    342  34.37        1:11.79   
  Kampuksen Plaani  1:11.23                 
                     
Milja Vuori  2006    288  37.45        1:16.07   
  Octopus Lohja  1:18.75                 
                     
Emma Lahti  2008    213  40.30        1:24.05   
  Tuusulan Uimaseura  1:26.74                 
                     
Ella Ruusumaa  2007    202  40.96        1:25.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.12                 
                     
Säde Tuisku  2006    157  42.76        1:33.05   
  Simmis Wanda  1:29.76                 
                     
10  Vilma Koivula  2008    154  45.06        1:33.66   
  Nokian Pyry  1:31.30                 
                     
11  Kira Kondratjeva  2008    150  44.41        1:34.52   
  Tuusulan Uimaseura  1:33.88                 
                     
12  Minttu Meskanen  2008    134  47.65        1:38.05   
  Nokian Pyry  1:34.35                 
                     
13  Susanne Hein  2008    130  46.04        1:39.14   
  Järvenpään Uintiklubi  1:40.49                 
                     
14  Milda Leppäluoto  2009    120  47.99        1:41.64   
  Simmis Wanda                   
                     
Ninja Brelo  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:16.12                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roona Karola  2004    475  30.48        1:04.36   
  Tuusulan Uimaseura  1:05.09                 
                     
Lotta Nurminen  2005    455  32.12        1:05.32   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.53                 
                     
Vilja Rautell  2004    398  33.09        1:08.27   
  Octopus Lohja  1:10.15                 
                     
Lotta Nevalainen  2005    394  33.23        1:08.52   
  Cetus Espoo  1:09.33                 
                     
Sini Taskinen  2005    380  32.59        1:09.36   
  Octopus Lohja  1:10.15                 
                     
Oona Kupari  2004    379  33.17        1:09.42   
  Octopus Lohja  1:08.06                 
                     
Juulia Lindfors  2005    318  35.29        1:13.57   
  Cetus Espoo  1:11.57                 
                     
Ellen Kivistö  2005    289  35.97        1:15.97   
  Gladius Kirkkonummi  1:15.82                 
                     
Sabina Grusetski  2004    271  35.74        1:17.59   
  Tuusulan Uimaseura  1:21.11                 
                     
10  Viivi Olkkonen  2005    164  43.56        1:31.63   
  Cetus Espoo  1:37.73                 
                     
Reena Tassberg  2005              DSQ   
  Octopus Lohja  1:15.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Myller  2003    379  32.95        1:09.41   
  Tuusulan Uimaseura  1:16.03                 
                     
Ronja Loman  2002    335  35.20        1:12.34   
  Octopus Lohja                   
                     
Leena Laine  1980    275  34.92        1:17.18   
  Cetus Espoo                   
                     
Marianne Uusitalo  2001    260  37.25        1:18.68   
  Octopus Lohja  1:14.57                 
                     
Stephanie Lipiäinen  2002    243  38.14        1:20.42   
  Cetus Espoo  1:18.27                 
                     
 
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oscar Westerberg  2005    178  42.57        1:26.79   
  Cetus Espoo  1:24.74                 
                     
Nikolas Ruotsalo  2006    157  44.56        1:30.56   
  Octopus Lohja  1:31.79                 
                     
Mike Hongisto  2006    148  44.66        1:32.33   
  Octopus Lohja  1:31.24                 
                     
Sampo Rahikainen  2006    128  45.96        1:36.86   
  Tuusulan Uimaseura  1:42.36                 
                     
Eetu Niemi  2007    112  47.82        1:41.19   
  Octopus Lohja  1:39.70                 
                     
Markus Levonoja  2007    98  50.62        1:45.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Kauppinen  2003    353  33.35        1:09.17   
  Tuusulan Uimaseura  1:08.91                 
                     
Martti Karesjoki  2004    260  36.55        1:16.57   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.40                 
                     
 
Laji 29, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cécilia Richard  2006    350  37.91        1:18.07   
  Cetus Espoo  1:18.71                 
                     
Amanda Nilsson  2006    329  38.05        1:19.67   
  Cetus Espoo  1:14.84                 
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    303  39.98        1:21.90   
  Kemin Työväen Uimarit  1:18.94                 
                     
Kia Mäennenä  2006    246  42.98        1:27.71   
  Cetus Espoo  1:23.02                 
                     
Vilma Koivula  2008    171  48.80        1:39.08   
  Nokian Pyry  1:39.54                 
                     
Riina Jungell  2006    148  51.43        1:43.98   
  Octopus Lohja  1:45.82                 
                     
Minttu Meskanen  2008    120  55.78        1:51.36   
  Nokian Pyry  1:49.07                 
                     
 
Laji 29, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elina Ruha  2005    312  39.75        1:21.05   
  Cetus Espoo  1:21.28                 
                     
Ella Palovaara  2005    202  46.59        1:33.67   
  Octopus Lohja  1:36.90                 
                     
Janika Hinkkanen  2005    152  49.23        1:42.91   
  Gladius Kirkkonummi  1:49.86                 
                     
 
Laji 30, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Reijonen  2005    287  41.63  1:27.09  2:14.22    3:02.58   
  Cetus Espoo  2:57.11                 
                     
Aapo Tuhkanen  2005    269  43.14  1:31.06  2:19.79    3:06.40   
  Tuusulan Uimaseura  3:20.00                 
                     
 
Laji 30, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaska Schoenmakers  2004              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 31, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    453  39.01  1:23.83  2:09.60    2:55.21   
  Cetus Espoo  3:00.70                 
                     
 
Laji 31, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Nevalainen  2005    428  40.51  1:25.87  2:12.61    2:58.47   
  Cetus Espoo  3:06.20                 
                     
Emma Lönnberg  2005    375  42.56  1:29.89  2:18.54    3:06.52   
  Cetus Espoo  3:03.28                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 huhtikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tuusulan Uimaseura  Tulostusaika  16:11